Дросельна заслінка

     
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 206
    • 207

    Один із ключових елементів двигуна

    Будь-який сучасний автомобіль обладнаний блоком дросельної заслінки. Це елемент двигуна, який чітко дозує кількість повітря, що потрапляє у колектор впускний, шляхом зміни перерізу пропускного каналу. Крім цього, дросель необхідний для рівномірної роботи двигуна на неодружених оборотах, і для правильної роботи вакуумного підсилювача гальм, оскільки він пов'язаний патрубком безпосередньо з дроселем. При відпущеній педалі газу, заслінка закрита, повітря надходить у двигун через обхідний канал з точно прорахованим перетином, а у впускному колекторі знаходиться розряджене повітря. У момент натискання на педаль, заслінка відкривається, завдяки вирівнюванню тиску в колекторі з атмосферним повітря стрімко потрапляє в двигун.

    З чого складається блок дроселя

    Блок дросельної заслінки буває трьох типів:< /p>

    • механічна, в якій педаль газу безпосередньо з'єднана з приводом заслінки за допомогою троса. Перевагою такого є надійність, а недоліком - невисока точність дозування кількості повітря, що негативно впливає на витрату палива;
    • електромеханічна, яка має можливість автоматичного керування заслінкою на холостому ходу за допомогою електромотора. В інших режимах роботи двигуна, так само як на механічній, заслінка управляється за допомогою троса та педалі газу;
    • електрична, якою обладнуються сучасні автомобілі. У такому типі на заслінці встановлений електродвигун, який регулює її положення у всіх режимах роботи двигуна, орієнтуючись не лише на положення педалі газу, а й на датчики трансмісії, кліматичної системи тощо.

    Дросельний вузол складається, в основному, з корпусу, заслінки з віссю, пружинного приводного механізму, датчика положення заслінки, клапана холостого ходу і системою підігріву повітря при холодному запуску. Це дуже надійний елемент двигуна, однак, для стабільної працездатності, він потребує періодичного чищення та діагностики. Купити дросельну заслінку за прийнятною вартістю можна в нашому інтернет-магазині «Автоклад».

    Можливі несправності дроселя

    Одна з найпоширеніших причин несправності та некоректної роботи дроселя — його забруднення, яке усувається з допомогою зняття та чищення вузла. Однак, проблеми можуть виникнути також через виходу з ладу датчика положення заслінки, регулятора холостого ходу, некоректної роботи електромотора, або підсмоктування повітря з атмосфери через порваний патрубок. Розпізнати несправність дроселя не складно, якщо знати, що вказують ознаки:

    • некоректна чуйність на натискання педалі газу;
    • суттєве збільшення витрат палива;
    • втрата потужності двигуна, погіршення прийомистості;
    • проблеми з пуском двигуна;
    • нестабільні обороти двигуна на холостому ходу.

    При появі цих проблем ми рекомендуємо звернутися на станцію технічного обслуговування для виявлення та усунення несправності.

    Великий вибір запчастин для дросельного вузла

    Блок дроселя розрахований на весь термін експлуатації автомобіля і підлягає заміні лише у разі механічного дефекту. Однак, датчики та інші навісні елементи періодично можуть виходити з ладу через критичний зношування або несвоєчасне обслуговування.

    Асортимент нашого онлайн-каталогу пропонує великий вибір запчастин даної категорії, від очисників дросельної заслінки до блоку в зборі. Купуючи запчастини в магазині Autoklad.ua, у Вас є можливість забрати замовлення самостійно у місті Київ, або ми відправимо його транспортною службою до будь-якого міста України.