Стартери

     
    • 1
    • 2
    • 3
    • 4
    • 118
    • 119

    Механізм для запуску двигуна

    Пристрій автомобіля продумано таким чином, що кожна його деталь виконує певну функцію, які у своїй сукупності забезпечують надійну роботу всіх його вузлів та агрегатів. Перш ніж розпочати рух на машині, необхідно запустити двигун. Для цього потрібно розкрутити маховик коленвала ДВС та вивести його на робочі обороти, при яких двигун зможе працювати самостійно. Зробити це можна за допомогою спеціального електричного пристрою, який називається стартер. При повороті ключа запалювання живлення від акумуляторної батареї передається на механізм, який розкручує маховик. Після того, як колінчастий вал починає обертатися самостійно, шестерня приводна моментально від'єднується від маховика. Цей процес здійснюється миттєво за умови, що деталь перебуває у справному стані.

    У сучасних автомобілях використовуються два типи стартерів: з редуктором і без. Пристрій без редуктора має спрощену конструкцію. При необхідності його можна відремонтувати самостійно. Така конструкція має великий термін експлуатації і виходить з ладу рідше. З недоліків слід відзначити погану роботу за низьких температур навколишнього середовища. Головною особливістю стартерів з редукторами є низьке енергоспоживання, що дозволяє здійснювати запуск двигуна навіть при мінімальному заряді акумулятора. Не дивлячись на відносно невеликі габарити, стартер має від 40 до 60 деталей. Основними його елементами є:

    • електричний двигун постійного струму;
    • бендікс;
    • втягувальне реле;
    • якір;
    • щітки з тримачами.

    Пристрій стартера може відрізнятися залежно від того, яка коробка перемикання передач встановлена на автомобілі: механічна або автоматична . Стартер встановлюється у місці з'єднання силового агрегату з трансмісією. Залежно від марки та моделі транспортного засобу, механізм монтується у верхній або нижній частині. У першому випадку доступ до стартера здійснюється з моторного відсіку, у другому - з-під днища. Фіксується механізм за допомогою двох або трьох болтів.

    Якщо двигун на автомобілі не запускається, причиною може бути поломка стартера. Проблему можна усунути самостійно, якщо добре розібратися в «симптомах» неполадки. Найчастіше механізм для запуску двигуна виходить з ладу не відразу, а поступово, попереджаючи про це автомобіліста. Свідченням швидкого виходу деталі з ладу можуть бути: нехарактерний для роботи звук під час запуску, утруднення при прокручуванні колінчастого валу, продовження роботи стартера після запуску двигуна. Обслуговування та ремонт найкраще проводити у спеціалізованих сервісах. Якщо механізм пристрою буде визнаний неремонтопридатним, доведеться повністю замінити стартер. До кращих виробників слід віднести такі торгові марки, як Bosch, Denso, Lucas, Valeo, Ford. Де купити в Києві стартер для авто?

    Купити стартер для машини будь-якої марки та моделі з доставкою у Київ, Харків, Запоріжжя та інші міста України пропонує інтернет-магазин компанії Автоклад. В електронному каталозі сайту представлена оригінальна продукція відомих брендів, а також аналоги найкращих світових виробників. Підібрати деталі для свого автомобіля можна на сайті онлайн. Для цього в спеціальне поле необхідно ввести каталожний номер або VIN-код транспортного засобу. Постачання запчастин здійснюється як зі складу, розташованого в Україні, так і складів у Європі, Азії та США.